Aparaty ultrasonograficzne jako narzędzia szerokiej diagnostyki

Nie ma chyba osoby, która potrafiłaby sobie wyobrazić dzisiejszą diagnostykę bez aparatu USG. Aparat USG to urządzenie dostępne praktycznie w każdym gabinecie lekarza specjalisty. Oczywiście kiedyś medycyna również istniała bez takich aparatów i ludzie byli wyleczeni. Jednak nikt nie zaprzeczy temu, że takie aparaty zdecydowanie ułatwiają proces diagnostyczny.

Dzięki takim aparatom lekarz może zobaczyć co mamy w środku, czy w środku toczy się jakiś stan zapalny, jak wyglądają nasze narządy wewnętrzne. Dzięki temu może szybciej postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Nie trzeba leczyć na ślepo. Współcześnie wiemy że medycyna ma ogromne możliwości. Wielu chorób nie moglibyśmy zdiagnozować i wyleczyć gdyby nie mądrość osoby, która wynalazła aparat USG.  Dlatego powinniśmy wspierać wszelkie inicjatywy w dziedzinie medycyny, które będą dążyły do tego, aby poprawić komfort leczenia i życia pacjentów.

Model taki jak Acuson to synonim nieograniczonych możliwości. Oczywiście oprócz aparatu ważna jest także wiedza i doświadczenie lekarza, który będzie potrafił odpowiednio odczytać wyniki. Doszliśmy do takiego etapu w medycynie, że możemy naprawdę wiele. Przeszczepiamy serca, nerki, wątrobę. Jednak dobrze wiemy, że nie do końca wszystko zależy od lekarza, możliwości zespołu operacyjnego i sprzętu. Jest jeszcze jeden magiczny czynnik, którego nie możemy do końca zrozumieć, czasem pomimo takich samych działań operacja udaje się, a czasem nie.
Pozostaje tajemnicą co się stało i co zawiodło.. Oby takich sytuacji w życiu każdego lekarza, w życiu każdego zespołu operacyjnego było jak najmniej. Wszyscy jesteśmy wdzięczni temu, że żyjemy w czasach, w których postęp medycyny zagwarantował nam tak wiele. W zdecydowanej większości możemy cieszyć się dobrym zdrowiem i wspaniałym życiem. Spójrzmy tylko na kraje Trzeciego Świata.

Zobacz więcej: Trimed | Acuson