Cegła znowu w modzie

Cegła budowlana powstaje z gliny, jest wypalana w piecu w różnych wysokich temperaturach. Najczęściej cegła to prostokąt, charakteryzuje się bardzo niską nasiakliwością oraz jest odporna na ścisk. Cegła zewnętrzna jest cegłą mrozoodporną, dzisiaj ten materiał budowlany z powrotem przechodzi swój renesans.

ckl
Cegła klinkierowa wykonana jest z jak najlepszej jakości gliny i wypalana w piecach w temperaturze powyżej 1000 stopni C. Najczęściej jest materiałem wykończeniowym. Odporna na różnego rodzaju warunki pogodowe, bardzo dobrze daje sobie radę na zewnątrz. Budynki z cegły to dzisiaj najzdrowsze i najbardziej przyjazne budowle, zarówno dla człowieka jak i dla całego środowiska. Domy te stoją bardzo długo, są niezniszczalne, wykończone cegłą klinkierową są bardzo ładne i bardzo zwracają na siebie uwagę. Z cegły budowlanej buduje się ściany zewnętrzne i wewnętrzne, domy zbudowane z cegły utrzymują ciepło. Cegły nie przyjmują wilgoci są odporne na mróz i są bardzo długowiecznym materiałem budowlanym.

Domy wykończone cegłami klinkierowymi ładnie i estetycznie wyglądają a ponadto są domami długowiecznymi i przyjaznymi. Ceramiczne cegły pełne to materiał najwyższej jakości odporny na duże obciążenia, na duży ucisk i na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Wykończone domy z cegły spotykamy coraz częściej, bowiem cegła budowlana z powrotem staje się bardzo modnym materiałem, który dzięki swojej trwałości uważa się za jeden z najlepszym materiałów budowlanych.
Wiele osób uważa też, że dom wykończony cegłą klinkierową to dom bardzo elitarny i świadczący o wysokim standardzie życia mieszkańców.

Jednak nie tylko standard jest najważniejszy ale także przyjazność domu dla środowiska, jego mieszkańców i długowieczność. Dlatego dobrze jest zdecydować się na dom z cegły budowlanej i wykończyć go cegłą klinkierową.