Problemy z autem

W sierpniu kupiłyśmy samochód w miejscowości oddalonej o siedemdziesiąt kilometrów od naszej wsi. Było to auto z komisu, dziesięcioletnie i w kolorze wahającym się między jasną zielenią a żółcią. Ustaliłyśmy, że będziemy mówić, że jest to odcień dojrzałej limonki. Cena za auto nie była wygórowana. Tak stwierdził dobry mechanik (lubię go tak nazywać, bo jest jak anioł). Pomagał nam wybrać odpowiedni egzemplarz pojazdu.

Kłopoty z autem zaczęły się już w pierwszym miesiącu po zakupie. Wspomnę tylko, że na samym początku użytkowania była przeprowadzona wymiana klocków hamulcowych, sprężyny przy lewym przednim kole, żarówek oraz wymiana oleju. Nie zdążyłam nawet nacieszyć się samochodem, bo się popsuł. Odmówił posłuszeństwa, gdy jechałam do urzędu, w którym pracuję. Byłam wtedy w połowie drogi, a bardzo zależało mi, żeby dojechać na miejsce, ponieważ tego dnia miała odbyć się ważna uroczystość wręczenia nagród, której byłam jedną z organizatorek. Postanowiłam nie zawracać i powoli dotoczyłam się na parking pod gmachem biurowca. Na szczęście nie miałam daleko, więc nawet nie zdążyłam wzbudzić w sobie żalu, że męczę auto.

Po skończonym dniu pracy wsiadłam za kierownicę mojego pojazdu i się rozpłakałam. Uroczystość nie wypadła najlepiej, a, prawdę mówiąc, była totalną katastrofą. Chciałabym o tym jak najszybciej zapomnieć. Kiedy doszłam do siebie i otarłam łzy chusteczką, zapięłam pasy i odpaliłam auto. Smutno mi się zrobiło, gdy ujrzałam świecącą się na czerwono kontrolkę z obrazkiem silnika. Z ledwością wyjechałam z miejsca parkingowego i zaczęłam toczyć się do domu. Koła kręciły się wolno i niechętnie. Bardzo spadła moc samochodu i zaczęło nim szarpać, co wzbudziło we mnie niepokój.

Następnego dnia odstawiłam pojazd do dobrego mechanika, który szybko i sprawnie naprawił uszkodzoną część. Nawet mnie tym zadziwił, bo zwykle dłuższy czas zajmowało mu znalezienie usterki i zakup nowych części. Wymiana jednego wtryskiwacza kosztowała mnie blisko czterysta złotych, a wymiana opon dodatkowe dwieście.

Tego typu historie mogą przydarzyć się każdemu z nas. Warto zatem wybrać godnego uwagi mechanika, którym bez wątpienia jest twojmechanik.com