Stawianie baniek

Choroba to bardzo nieprzyjemna sprawa, o czym z pewnością wie każdy z nas. Przecież chyba nie ma człowieka, który nie miałby chociaż raz w życiu przynajmniej zwykłej grypy. Gdy już zachorujemy, to zazwyczaj próbujemy sobie jakoś pomóc samodzielnie. Najczęściej biegniemy do apteki po jakieś lekarstwa dostępne bez recepty. Część z nas stosuje metody znane naszym mamom i babciom.

Ostatnimi czasy znów bardzo popularne stało się stawienie baniek. W dawnych czasach to była jedna z bardziej popularnych metod leczenia, teraz moda na bańki znów wraca. Tym bardziej, że współczesne bańki znacznie się różnią od tych dawnych. Kiedyś były one szklane a przy ich stawianiu niezbędny był ogień. To prowadziło często do różnych poparzeń i innych uszkodzeń ciała. Nie było to zbyt bezpieczne. Obecnie na rynku dominują bańki bezogniowe. Te bańki obsługuje się za pomocą specjalnej pompki. To z jej pomocą osiągniemy próżnię, która ma największe znaczenie w leczeniu tym sposobem.

Bańki takie można stosować zarówno przy zwykłej grypie, anginie, ale także przy zapaleniu płuc czy rwie kulszowej. Ogólnie stosuje się je przy chorobach układu oddychania, bowiem jak wiadomo doskonale pobudzają one układ immunologiczny. Czy bańki są skuteczne? Jedni powiedzą że nie, a drudzy nie wyobrażają sobie procesu leczenia bez ich stosowania.

Więcej na: http://www.medplus.pl/przeciwwskazania-do-stawiania-baniek/